Verbinding met ons

Rusland

Beste in klas veldtogte regoor die streek en die visioenêre wat die kommunikasiebedryf verander

DEEL:

gepubliseer

on

Ons gebruik u aanmelding om inhoud te verskaf op 'n manier waarop u ingestem het en om ons begrip van u te verbeter. U kan te eniger tyd u inteken.

Eventiada IPRA GWA 2021-wenners aangekondig

Die lys van wenners van die grootste kommunikasie-toekenning in Oos-Europa, Rusland, die GOS en Sentraal-Asië, Eventiada IPRA GWA, 'n streeksvennoot van die IPRA Golden World Award, 'n wêreldwye kompetisie gehou sedert 1990 deur die International Public Relations Association (IPRA) , word gepubliseer vir die 11th tyd. In 2020 het Eventiada IPRA GWA by IPRA Golden World-toekennings aangesluit om die VN se doelwitte vir volhoubare ontwikkeling te ondersteun.

Hierdie jaar het die toekenning die grootste multinasionale en nasionale korporasies, globale en plaaslike NRO's, regerings, netwerk- en onafhanklike agentskappe en die kreatiewe jeug van 15 lande bymekaargebring: Armenië, Belarus, Bulgarye, Kroasië, Estland, Hongarye, Kazakstan, Letland, Litaue , Pole, Rusland, Roemenië, Serwië, Tadjikistan en Turkye. Die wenners is gekies deur 'n internasionale jurie van 35 nasionale verenigings uit 17 lande.

Alexey Safronov, Eventiada IPRA GWA president, Elefante Porter Novelli (Orta Communications Group) president: «Vandag vier ons die beste in klas veldtogte regoor die streek en die visioenêre wat die bedryf verander. Die sleutel tot effektiewe kommunikasie is die soeke na die beste platforms om dialoog tussen besighede, regerings en die samelewing te bou. Volhoubare ontwikkeling, ESG en sosiale waardes was hierdie platforms in 2021 soos vanjaar se wenveldtogte demonstreer. As ons in die toekoms kyk, sien ons nuwe neigings, nuwe platforms om hierdie dialoog te bevorder, nuwe verhoudings wat sal dien in die nuwe wêreld wat ons almal betree. By Eventiada IPRA GWA is ons gretig om die beste idees en beste praktyke regoor die streek toe te ken en te vier.”

Elena Fadeeva, Eventiada IPRA GWA-voorsitter, FleishmanHillard Vanguard-president: “Hierdie jaar het ons 'n rekordgetal deelnemende lande – 15 in totaal – wat 12 tydsones dek en 'n algehele toename van meer as 20% van inskrywings. Die toekenning verenig nie net streke nie, maar ook generasies en merk, benewens werk deur gevestigde leiers en professionele persone, ongelooflike kreatiewe en uitstekende veldtogte deur die jeug, studente en selfs tieners. Dit is werklik opwindend om te sien hoe tendense en gedagtes oor lande en verskillende ouderdomsgroepe ontwikkel. Baie geluk aan alle wenners en finaliste, dit is wonderlik om die visie te sien wat innovasie, kreatiwiteit en resultate dryf”.

advertensie

Eventiada IPRA GWA word sedert 2011 georganiseer deur Orta Communications Group en die International Public Relations Association (IPRA). Dit word ondersteun deur APRA (Azerbeidjan), APRA (Armenië), AKKK (Belarus), Baku School of PR, BAPRA (Bulgarye), HUOJ (Kroasië), EPRA (Estland), IPR (Belarus), NASO (Kazakhstan), MTL (Finland), MPRSZ (Hongarye), LASAP (Letland), PRSS (Slowenië), PSPR (Pole), ARRP (Roemenië), DSOJ (Serwië), IDA (Turkye), TUHHID (Turkye). In Rusland word Eventiada IPRA GWA ondersteun deur die Vereniging van Bestuurders (AM), Lomonosov Moscow State University, RAEC, AKAR, AKMR, AKOS, RASO, RAPR, PRCA Rusland, ARDA, RBEN, ABKR, RAMU.

Eventiada IPRA GWA 2021 wenners:

VOLHOUBARE ONTWIKKELING DOELWITTE BYDRAE GROOT PRIX

advertensie
  • Slaan 2020 oor, stap die toekoms in – Werk in Estland, Onderneming Estland/META-advies (Estland)

IPRA SPESIALE PRYS

  • Kan jy die musiek sien? Die hernaam van FLCO – Franz Liszt Kamerorkes/FleishmanHillard Café (Hongarye)

GRAND PRIX:

  • Federale Opvoedkundige Marathon "Nuwe Kennis" - Russiese "Znanie" Vereniging / Mikhailov en Vennote / Besigheidsdialoog (Rusland)

PERSOONLIKE KATEGORIEë

PR Visionnaire

  • Philip Shepard, sekretaris-generaal, International PR Association, IPRA (VK)

Vir Bydrae tot die Nywerheid

  • Alexander Dybal, lid van die bestuursraad, adjunk-hoofdirekteur: kommunikasie by Gazprom Neft (Rusland)

Hoofkommunikasiebeampte van die Jaar

  • Andrey Kirpichnikov, hoof van perskantoor, Interros (Rusland)

UITSTEKENDE veldtogte ONDERSTEUN VN VOLHOUBARE ONTWIKKELING DOELWITTE KATEGORIE TOEKENNINGS

Beste veldtog wat gesonde lewens ondersteun en welstand vir almal op alle ouderdomme bevorder

wenner:

  • Telekom — #Digitale Gesondheid vir Senior Familielede! – Uniomedia Communications (Hongarye)

finaliste:

  • 14 is nie OK nie – Estonian Sexual Health Association (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Optimist (Estland)
  • BASF Start-up Science – BASF/Perskantoor (Serwië)

Beste veldtog ter ondersteuning van die inklusiewe en billike kwaliteit onderwys en die bevordering van lewenslange leergeleenthede vir almal

wenner:

  • Federale Opvoedkundige Marathon "Nuwe Kennis" - Russiese "Znanie" Vereniging / Mikhailov en Vennote / Besigheidsdialoog (Rusland)

finaliste:

  • School of Life met Google op YouTube Rusland – Google Rusland/Ketchum (Rusland)
  • Cayspace-bevorderingsveldtog – UNESCO/Aksie Global Communications Kazakhstan (Kazakhstan)
  • Aanlyn Akademie vir Binnelandse Toerisme – "Kazakh Tourism" National Company" / Red Point Kazakhstan (Kazakhstan)

Beste veldtog wat geslagsgelykheid en bemagtiging vir alle vroue en meisies ondersteun

wenner:

  • Daar is 'n beroep – vroulike treindrywers! - Moskou Metro (Rusland)

Finalis:

  • Internasionale STEM+E-forum en STEM+E vir Meisies-toekenning – Salym Petroleum/Salym Petroleum-ontwikkeling (Rusland)

Beste veldtog wat die stede ondersteun om inklusief, veilig, veerkragtig en volhoubaar te wees

wenner:

  • #RebornCities – Iulius Company/Rogalski Damaschin Openbare Betrekkinge (Roemenië)

Finalis:

  • Asblikkuns 2020-fees – Riviera Mall/RIM Communications Agency (Rusland)

Beste veldtog ter ondersteuning van die bewaring en volhoubare gebruik van die oseane, seë en mariene hulpbronne

wenner:

  • "Ons stede is pragtig as dit skoon is" - Unilever-CIF/Sobraz (Turkye)

finaliste:

  • 'n Wetenskaplike navorsingsinisiatief "Narwhal" - Gazprom Neft/PromoAge (Rusland)
  • Popularisering van omgewingsinisiatiewe van die Rosneft-maatskappy - Rosneft/“Glavniy Sovetnik” Communications Agency (Rusland)

Beste veldtog wat die bevordering van inklusiewe en volhoubare ekonomiese groei, indiensneming en ordentlike werk vir almal ondersteun

wenner:

  • Digitale Nornickel – Nornickel (Rusland)

finaliste:

  • Industriële blokke: hoe om "aantreklikheidspunte" uit die voormalige nywerheidsones te skep - Kompleks van ekonomiese beleid en eiendom en grondverhoudinge van die stad Moskou (Rusland)
  • Inklusiewe barista in А1 – А1/ARS Communications (Belarus)

Beste veldtog wat dringende optrede ondersteun om klimaatsverandering en die impak daarvan te bekamp

wenner:

  • Tehetsz méh többet! Wees die oplossing! – Takarékbank/Pressinform (Hongarye)

Finalis:

  • “25 hektaar”. Inisiatief om die "longe van die planeet" te rehabiliteer - "The World Around You" Siberian Wellness Charitable Foundation (Rusland)

Beste veldtog ter ondersteuning van die bou van veerkragtige infrastruktuur, die bevordering van volhoubare industrialisasie en die bevordering van innovasie

wenner:

  • Liefde is olie wat jy nodig het - Lukoil (Rusland)

finaliste:

  • Geel plakker wat mense se lewens red – PKP Polskie Linie Kolejowe/Partner of Promotion (Pole)
  • 5G Trendsetter: kompleks verduidelik in eenvoudige woorde vir die verbruikers - Realme (Rusland)

Beste veldtog ter ondersteuning van die volhoubare bestuur van woude, bekamping van woestynvorming, stop en omkeer van gronddegradasie, stop van biodiversiteitsverlies

wenner:

  • Begin met jouself - "Komsomolskaya Pravda" Uitgewershuis (Rusland)

finaliste:

  • Memory Garden – “Vrywilligers of Victory”/”United Partners” Kommunikasieburo (Rusland)
  • Segezha Group-herbebossing en biodiversiteit-ondersteuningstrategie – Segezha Group (Rusland)

Beste veldtog wat die volhoubare verbruik en produksiepatrone ondersteun

wenner:

  • Innovasies vir gemeenskaplike goed – Interros (Rusland)

finaliste:

  • Heineken - Hoop op 'n beter toekoms - Uniomedia Communications (Hongarye)
  • PrzyGotujmy lepszy świat (Twee betekenisse: Kom ons kook/maak 'n beter wêreld) – Knorr/Made in PR (Pole)
  • Totsiens, plastieksak! Eko-uitdaging vir die verwerping van plastieksakke (Poka, Paket) – Tinkoff (Rusland)
  • Veldtog om waterverbruik in Moskou te verminder – Moskou Departement van Inligtingstegnologie (Rusland)

Beste veldtog ter ondersteuning van die herlewing van die globale vennootskap vir volhoubare ontwikkeling

wenner:

  • iHerb-verspreiding in pandemies – iHerb (Rusland)

Finalis:

  • Innovasies vir gemeenskaplike goed – Interros (Rusland)

ESG KATEGORIEë

Beste Ekologie-veldtog en ESG (Omgewing)

wenner:

  • Gety Wasgoed – P&G (Rusland)

finaliste:

  • Nasionale ECO-wedloop – PI-depositostelseladministrateur (VSAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litaue)
  • A1 word groen: ekostroom – A1/ ARS Communications (Belarus)

Samelewingsbetrokkenheid en ESG (Sosiaal)

wenners:

  • Money Bistro – Raiffeisen Bank/Rogalski Damaschin Openbare Betrekkinge-agentskap (Roemenië)
  • #PutThatMaskOn Flashmob – Departement van Entrepreneurskap en Innoverende Ontwikkeling van die Stad Moskou/Adworm Communications Agency (Rusland)

finaliste:

  • Gesondheidsdae van die hoofstad - Moskou Departement van Gesondheid (Rusland)
  • Sosiale veldtog "Aandag op die pad" - Die Hoofdirektoraat vir Verkeersveiligheid van die Ministerie van Binnelandse Sake van Rusland / Padveiligheid Rusland (Rusland)

Beste Veranderingsbestuursveldtog en ESG (Beheer)

wenner:

  • Telegramkanaal van die departement van vervoer – die departement van vervoer en padinfrastruktuurontwikkeling van Moskou (Rusland)

finaliste:

  • Omgewingsopvoeding: die digitale pad – Coca-Cola in Rusland (Rusland)
  • Daghospitaal 2.0 – Navorsingsinstituut vir Gesondheidsorg en Mediese Bestuur van Moskou Departement van Gesondheid (Rusland)

STREEKKATEGORIEë

Beste veldtog in Sentraal-Europa

wenner:

  • Eerste alkohol wat lewens gered het – Medisept/Partner of Promotion (Pole)

Finalis:

  • Old Dogs, New Tricks - 'n baanbreker digitale PR-inisiatief - Jófogás/Lounge Group (Hongarye)

Beste veldtog in Oos-Europa

wenner:

  • 100 uur met А1 – А1/ ARS Communications/Eventum Globo (Belarus)

finaliste:

  • Tehetsz méh többet! Wees die oplossing! – Takarékbank/Pressinform (Hongarye)
  • Liefdadigheidsinisiatief “Kind Library” – OZ.by (Belarus)
  • “Die 9th van Maart" aanlyn tydskrif - "The 9th van Maart” aanlyn tydskrif (Rusland)

Beste veldtog in Noord-Europa

wenner:

  • Alle syfers is pragtig – PI-depositostelseladministrateur (VSAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litaue)

finaliste:

  • 14 is nie OK nie – Estonian Sexual Health Association (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Optimist (Estland)
  • Nasionale ECO-wedloop – PI-depositostelseladministrateur (VSAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litaue)

Beste veldtog in Suid-Europa

wenner:

  • BASF Start-up Science – BASF/Perskantoor (Serwië)

Finalis:

  • Nadir-X – Gen Pharmaceuticals/Dilan Baransel Communication Consultancy (Turkye)

Beste veldtog in Sentraal-Asië

wenner:

  • «Megafon Peak» – TT Mobile (Tadjikistan)

Finalis:

  • Cayspace-bevorderingsveldtog – UNESCO/Aksie Global Communications Kazakhstan (Kazakhstan)

Beste veldtog in Wes-Asië

wenner:

  • Lukoil loop die planeet – Lukoil (Rusland)

Finalis:

  • STEM! – Armeense PR Vereniging (Armenië)

OEFENAREAS

Beste reputasiebestuur

wenner:

  • Die bekendstelling van 'n massa FMCG-handelsmerk met 'n knal! – Dzintars/Golin Riga (Letland)

finaliste:

  • Orgachim 120 jaar — Vier kleure! – Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgarye)
  • Tinkoff – Derde Bank in die land volgens die aantal aktiewe kliënte – Tinkoff (Rusland)
  • Hande omhoog, of hoe ons vertroue in die Koersk-kernkragsentrale verhoog het – Rosenergoatom (Rusland)
  • Telegramkanaal van die departement van vervoer – die departement van vervoer en padinfrastruktuurontwikkeling van Moskou (Rusland)

Beste Institusionele Beeld

wenners:

  • Kan jy die musiek sien? Die hernaam van FLCO – Franz Liszt Kamerorkes/FleishmanHillard Café (Hongarye)
  • "Trek 'n uniform aan/kom in vorm!" – Letse nasionale gewapende magte/Golin Riga (Letland)

finaliste:

  • Aanbieding van 'n verenigde 2020-verslag van Metalloinvest “Evolution of Modern Metallurgy” in konferensieformaat oor ESG – Metalloinvest (Rusland)
  • Ingelegde tamaties, nie besigheidsidees nie! – Beleggings- en ontwikkelingsagentskap van Letland/Golin Riga (Letland)
  • "YouSearched" - aanlyn-tydskrif van VSK Insurance oor die oplossing van lewenskwessies sonder ondervinding of 'n spesialis - VSK Insurance (Rusland)

Beste kwessiesbestuur

wenner:

  • #DONTBELIEVE – Avon (Rusland)

Finalis:

  • MoneyMasters — Die toekoms van Vrywillige Fondse – Vereniging van Vrywillige Fondse Hongarye/FleishmanHillard Café (Hongarye)

Beste Krisisbestuur

wenner:

  • "Crash game". Interaktiewe simulator om krisissituasies te oefen – Rosenergoatom (Rusland)

Finalis:

  • Eerste alkohol wat lewens gered het – Medisept/Partner of Promotion (Pole)

Beste uitvoerende kommunikasie

wenner:

  • Seisoen van die kookprogram "Voorbereiding vir die nuwe jaar SAAM" – Perekrestok (X5 Group) (Rusland)

Finalis:

  • Cisco-vennootdagkonferensie – Cisco/Stem Agency (Rusland)

Beste gemeenskapsverhoudinge

wenner:

  • Veldtogte wat inenting ondersteun: "Jy kan nie siek word nie, ingeënt word!" – Huiskrediet en Finansies Bank (Rusland)

finaliste:

  • Kulas in die lig (Cule in lumina) - Die CEZ-groep in Roemenië/Rogalski Damaschin Openbare Betrekkinge (Roemenië)
  • Video-ontvangs van burgers deur departementshoofde - Die Staatsinspeksiekantoor vir Toesig oor Eiendomsgebruik in Moskou (Rusland)

Beste sosiale veldtog

wenners:

  • Whiskas en Stamboomkompetisie Hond of kat? – Mars/Repute (Letland)
  • Experts Hub Kazakhstan – Experts Hub Kazakhstan/Red Point Kazakhstan (Kazakhstan)

finaliste:

  • Real Kids «ADAPTED» Aanpasbare opleiding vir kinders met gestremdhede – Sentrum vir Aanpassing en Fisiese Ontwikkeling van Kinders met Gestremdhede (Rusland)
  • “Just kids”-inligtingsveldtog ter ondersteuning van kinders met gestremdhede en hul gesinne – Verenigde Nasies se Kinderfonds in Belarus/GBS Communications Company (Belarus)
  • "Gelukkige nuwe vriend!" – СТС Love (Rusland)
  • Mos.ru liefdadigheidsdiens – Moskou Departement van Inligtingstegnologie (Rusland)

Beste Openbare Veldtog

wenner:

  • Paviljoene van Gesondheid – Moskou Maatskaplike Ontwikkelingskompleks (Rusland)

finaliste:

  • Geel plakker wat mense se lewens red – PKP Polskie Linie Kolejowe/Partner of Promotion (Pole)
  • Liefdadigheidsinisiatief «Boxes of Bravery» – OZ.by (Belarus) (Belarus)
  • Die reis om ons geliefde Litaue – Skakelkantoor van die Europese Parlement in Litaue/UAB Fabula ir partneriai (Litaue)
  • Internasionale STEM+E-forum en STEM+E vir Meisies-toekenning – Salym Petroleum/Salym Petroleum-ontwikkeling (Rusland)

Beste NCO-veldtog en maatskaplike goed

wenner:

  • Nadir-X – Gen Pharmaceuticals/Dilan Baransel Communication Consultancy (Turkye)

finaliste:

  • “Die 9th van Maart" aanlyn tydskrif - "The 9th van Maart” aanlyn tydskrif (Rusland)
  • “Samostroy.net” chat-bot – Die staatsinspeksiekantoor vir eiendomsgebruiktoesig in Moskou (Rusland)

Beste vrywilligersveldtog

wenner:

  • “Kanker is bang vir die dappers: Maak seker jy is gesond! (saam met “Health” Nasionale Projek) – LG Electronics/AGT Communications (Rusland)

Finalis:

  • Patronaatprojek van "Servier" farmaseutiese maatskappy "Jou kans" (in vennootskap met die liefdadigheidstigting "Arithmetic of Good" met die ondersteuning van die internasionale stigting «Mécénat Servier» – Servier (Rusland)

Beste Werknemer Kommunikasie

wenner:

  • Interne produk bekendstelling veldtog vir Takhzyro medisyne – Takeda Pharmaceuticals Kroasië/Pragma komunikacije (Kroasië)

finaliste:

  • Ruimtemarathon van bevoegdhede – Sberbank/PR-Consulta (Rusland)
  • Hoe ons 'n kommunikasiestelsel met die streke by VTB Bank opstel met die hulp van ambassadeurs - VTB Bank/Comunica (Rusland)
  • Orgachim 120 jaar – Vier kleure! - Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgarye)

Beste HR-veldtog in onstuimige tye

wenner:

  • Slaan 2020 oor, stap die toekoms in – Werk in Estland, Onderneming Estland/META-advies (Estland)

finaliste:

  • Stemme wat genees – Kalcex/Golin Riga (Letland)
  • Veldtogte wat inenting ondersteun: "Jy kan nie siek word nie, ingeënt word!" – Huiskrediet en Finansies Bank (Rusland)

Beste Geïntegreerde Veldtog

wenner:

  • Samsung-veldtog in TikTok #RakhimFilmOnGalaxy – Samsung Rusland (Rusland)

finaliste:

  • 15 jaar na Skolkovo Bestuurskool. 'n Dag oor neigings van die hede en die toekoms - Moskou Skool vir Bestuur SKOLKOVO (Rusland)
  • Kommunikasie-ondersteuning vir die Wêreldprogrammeringskampioenskap Finale ICPC – Outonome nie-winsgewende organisasie vir die ontwikkeling van internasionale inisiatiewe "Digital Transformation"/Interium Digital Agency (Rusland)

Beste bemarking aan mans

wenner:

  • WoT Old Spice-toernooi – P&G (Rusland)

Finalis:

  • Wit-Rusland-kampioenskap op World of Tanks Blitz - A1/ARS Communications/Eventum Globo (Belarus)

Beste bemarking vir vroue

wenner:

  • Barbie vereer die vroulike ruimtevaarder - Mattel (Rusland)

finaliste:

  • Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Initiative (Rusland)
  • Ma-wees met Pampers – P&G (Rusland)

Beste bemarking aan die jeug

wenner:

  • Head&Shoulders “Teenboelieveldtog: ons kan dit hanteer” – P&G (Rusland)

finaliste:

  • Rexona fantastiese tiener IGTV-reeks – Unilever/Initiative (Rusland)
  • Levi's® Musiekprojek – Levi's/RSVP-agentskap (Rusland)

Beste Kulturele Veldtog

wenner:

  • Verlief op kuns – Gazprom Pererabotka (Rusland)

finaliste:

  • Ontdek nie-toeristiese stede met DiDi Cityguide – DiDi/Grayling (Rusland)
  • European Film Festival Online – Afvaardiging van die Europese Unie in Rusland/4D Communication Agency (Rusland)

Beste nie-finansiële/volhoubaarheidsverslag

wenner:

  • Aanbieding van 'n verenigde 2020-verslag van Metalloinvest “Evolution of Modern Metallurgy” in konferensieformaat oor ESG – Metalloinvest (Rusland)

Beste Korporatiewe Media

wenner:

  • Mikhailov en Vennote ESG-samestelling – Mikhailov en Vennote (Rusland)

Finalis:

  • HSE vir hul eie. Ontwikkeling van 'n medianetwerk vir interne kommunikasie van HSE Universiteit – HSE Universiteit (Rusland)

Beste korporatiewe film/video

wenner:

  • “Exploding the Horizons of Eternity” – dokumentêr op 90th herdenking van Magnitogorsk Iron and Steel Works-produksie – Magnitogorsk Iron and Steel Works (Rusland)

finaliste:

  • Hayat Holding Corporate Movie: The World Means To Us – Hayat Holding (Turkye)
  • Orgachim 120 jaar — Vier kleure! – Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgarye)

Beste uitstalling

wenner:

  • “Neonatoloog. First Doctor”-uitstalling – Fields4e PR (Rusland)

Finalis:

  • "Smart City" Uitstalling Pavilion - Moskou Departement van Inligtingstegnologie / Markgroep (Rusland)

Beste navorsing en beplanning

wenner:

  • Komplekse sosiologiese ontleding van beroertekwessies – Russiese Openbare Opinie Navorsingsentrum (VTsIOM) (Rusland)

Finalis:

  • Pandemic Pulse – Tinkoff CoronaIndex analitiese projek – Tinkoff (Rusland)

Beste meting en evaluering

wenner:

  • Rospotrebnadzor in nuwe kommunikasierealiteit van pandemies - Russiese Federale Diens vir Toesig oor Verbruikersregtebeskerming en Menslike Welstand (Rospotrebnadzor)/PR News (Rusland)

Finalis:

  • PR Nuus vir Samsung Electronics Rus Company - Samsung Electronics Rus Company/ PR News (Rusland)

SPESIALE NOMINASIES

Beste innoverende veldtog

wenners:

  • Beskermer Oleg – Tinkoff (Rusland)
  • Ma-wees met Pampers – P&G (Rusland)

Finalis:

  • L-Charge – L-Charge/Fields4e PR (Rusland)

Bekendstelling van die Jaar

wenner:

  • Segezha Group IPO – Segezha Group (Rusland)

finaliste:

  • Die bekendstelling van 'n massa FMCG-handelsmerk met 'n knal! – Dzintars/Golin Riga (Letland)
  • Digitale kampus van Skolkovo Business School – Moskou Skool vir Bestuur SKOLKOVO (Rusland)
  • RusHydro-toeristiese handelsmerk – RusHydro/Markgroep (Rusland)
  • Beskermer Oleg – Tinkoff (Rusland)
  • Armani / Casa Moscow Residences: Birth of a Legend – Vos'hod/PR Inc. (Rusland)

Beste internasionale veldtog

wenner:

  • Nuusfoto-toekennings. Oorkom COVID – Russiese inligtingsagentskap TASS (Rusland)

finaliste:

  • SputnikPro – "Rossiya Segodnya" Mediagroep (Rusland)
  • Globale talente digitaal. Volhoubare uitgawe – Artefak (Rusland)

Beste veldtog wat aan internasionale standaarde voldoen

wenner:

  • Kommunikasie-ondersteuning van inentingsveldtog – Nornickel (Rusland)

Finalis:

  • Slaan 2020 oor, stap die toekoms in – Werk in Estland, Onderneming Estland/META-advies (Estland)

Beste veldtog wat nie-winsgewende organisasie bevorder

wenner:

  • #DRINKDONTRY. Verantwoordelike bierverbruik week – Beer Association/PR Inc. (Rusland)

finaliste:

  • "Trek 'n uniform aan/kom in vorm!" – Letse nasionale gewapende magte/Golin Riga (Letland)
  • Memory Garden – “Vrywilligers of Victory”/”United Partners” Kommunikasieburo (Rusland)

Beste veldtog deur media

wenner:

  • RIA Nuus Telegram Channel. Ons vertel van wat ons self sien – "Rossiya Segodnya" Mediagroep (Rusland)

Finalis:

  • Telegramkanaal van die departement van vervoer – die departement van vervoer en padinfrastruktuurontwikkeling van Moskou (Rusland)

BYDRAE TOT KOMMUNIKASIE-BEDRYF KATEGORIEë

Beste veldtog wat PR-industrie bevorder

wenner:

  • Old Dogs, New Tricks – 'n baanbreker digitale PR-inisiatief – Jófogás/ Lounge Group (Hongarye)

Finalis:

  • Mikhailov and Partners ESG-digest – “Mikhailov and Partners” (Rusland)

Beste veldtog deur Professionele Vereniging

wenner:

  • Veldtog vir jeugwerk "InWork" ("VRabote") - Vereniging van Studente en Studentegemeenskappe van Moskou (Rusland)

finaliste:

  • Besigheidsetiek: Die Ascent – ​​Russiese Besigheidsetieknetwerk (Rusland)
  • STEM! – Armeense PR Vereniging (Armenië)

Beste veldtog wat die beeld van kommunikasie bevorder

wenner:

  • Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Initiative (Rusland)

Finalis:

  • SMALL Agencies Hub – WENK/SMALL Agencies Hub (Rusland)

JEUGVELDTOGTE

Student van die Jaar

wenner:

  • Tsvetana Filenko, Russiese Staatsuniversiteit im. AN Kosygina (Technologies.Design.Art)-inisiatief vir stigtings om hawelose diere Rusland te help)

finaliste:

  • Daria Zharikova, mediese vrywilliger van die Moscow Regional Medical College N5 (Rusland)
  • Ekaterina Zagumennova, Moscow State Social University, All-Russian Education Festival of Short Documentary Films "Crystal Prism" (Rusland)
  • Anastasia Mudrevskaya, St Petersburg Universiteit (Rusland)
  • Anastasia Konovalova, Lomonosov Moskou Staatsuniversiteit (Rusland)

Span van die Jaar

wenner:

  • Vrywilligerskorps "#WeareTogether" (#MyVmeste) - Span van die Jeugsentrum "GOR.COM 35" (Rusland)

finaliste:

  • Russiese studentefees van sosiale veldtogte "Mediaklas" - Moskou Staatskuns- en Kulturele Universiteit (Rusland)
  • Jeugraad by die Moskou Departement van Gesondheid (Rusland)
  • CosmosMedia vir die Museum van Ruimtevaart – Museum vir Kosmonautika/Kommunikasieskool vir Jeug HSE Universiteit (Rusland)

Leerling van die Jaar

wenner:

  • Danila Khvatov, "Gimnasium №1", Borisoglebsk (Rusland)

Finalis:

  • Anastasia Iskanyarova, Magnitogorsk City Multidissiplinêre Lyceum by MSTU im. GI Nosova (Rusland)

Beste Jeugveldtog

wenner:

  • #Digitale Pensioenarisse – Staatsuniversiteit van Bestuur (Rusland)

finaliste:

  • Alumniliga – Maatskaplike Dienstesentrum House of Mercy (Rusland)
  • "Fantastiese kaart van Udmurtia" in Sarapul - Sarapul Historiese Argitektoniese en Kunsmuseum-reservaat (Rusland)
  • Neem dit reg – HSE Universiteit (Rusland)
  • Vals-nie vals nie: dink krities! – Federasie van Jeugklubs van Armenië (Armenië)

Beste Jeugveldtog ter bevordering van doelwitte vir volhoubare ontwikkeling

wenner:

  • Munisipale veldtog "Plastic Zero" - Span van die Jeugsentrum "GOR.COM 35" (Rusland)

finaliste:

  • m.Gen - 'n digitale diens vir die verpersoonliking van genetiese toetsdienste - Staatsuniversiteit van Bestuur (Rusland)
  • "Vroue in Tegnologie. Kwaliteitsversekering» - Jeuggemeenskap "PROSTO" (Rusland)
  • Internasionale Fees van Sosiale Advertensies LIME (Rusland)

Deel hierdie artikel:

advertensie
advertensie

Neigings